Miluj suseda svojho...

Autor: Nikola Jakubská | 4.3.2019 o 17:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1060x

Kúpiť byt na Slovensku je kapitola sama o sebe. Čo však za pár mesiacov nechápem je mentalita niektorých susedov.

   S priateľom sme si kúpili byt a rozhodli sa ho zrekonštruovať. Ak bývate v malom meste, stáva sa z toho okamžite udalosť pre celú bytovku. A samozrejme už po pár dňoch sa človek stane tŕňom v oku. Zo začiatku to boli len ponosy na znečistené chodby. Ktoré ako nakoniec vysvitlo boli znečistené v čase, kedy do bytu nikto nechodil a práce u nás sa nevykonávali. Doteraz je tomu samozrejme stále tak, pretože spoločné priestory používajú len naši majstri, vôbec nie aj ďalší obyvatelia. Podotýkam, že večer po skončení prác sa všetko zametá, umýva.

   Neskôr sme sa zas spôsobili preťaženie výťahu, ktorý kvôli našim vynáškam vypovedal službu. Ťažko človek vysvetlí, že každý výťah má poistku, ktorá ho nepustí, ak je skutočne preťažený. Ani to, že páni z firmy neboli žiadni kulturisti, aby dokázali do výťahu dať toľké kilá. Len je veľká škoda, že nám zrazu nemal kto vysvetliť, prečo sa výťah z roku pána ešte stále neprerobil. Podľa pánov, ktorí výťah majú v správe, práve tento patrí medzi najstaršie, ktoré spravujú. A trebalo by ho celý vymeniť.

  Vrchol pre mňa nastal, keď našim majstrom do bytu zaklopala suseda, predstavila sa ako rodinná kamarátka a že sa chce pozrieť dnu. Vedúci stavby pani pustil dnu v najlepšej viere, že sa poznáme a tá si všetko prezrela. Ja osobne ani môj priateľ susedu nepoznáme. Ale v tom momente som takmer neverila vlastným ušiam, že sa vôbec našiel cudzí človek, ktorý mal toľko drzosti, aby sa nám natlačil do bytu a pekne si to tam poprezeral. Existuje vôbec u ľudí nejaký stud a hanba? Alebo ich len baví sa starať do všetkého, čo by malo byť aspoň trocha súkromné?

   Osobne mi je ľúto, ak spôsobujeme našim susedom nejaké problémy, ale skutočne neviem, či sú to z našej stránky také prehrešky alebo jednoducho nemôžu predýchať, keď si človek chce niečo zveľadiť. A niečo vlastní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?